Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 14:05
 
Aşevi Yoksullara Sıcak Yemek Vermeye Başladı
ŞEHİR VE İNSAN Haberi


Hendek Kızılay - Hendek Belediyesi Erkan Albayrakoğlu Aşevi yoksullara yemek vermeye başladı.

Erkan Albayrakoğlu tarafından yaptırılan ve Türkiye'de 24.üncü Sakarya'da ise ilk olan Aşevi , Kızılaya yapılan bağışlar ve Hendek Belediyesinin personel desteği ile birlikte ilçemizde ki yoksullara yemek vermeye başladı.

Haftanın 6 günü ve günde 1 öğün ile yoksullara yemek vermeye başlayan Aşevi ile birlikte ilçemizde bu yöndeki bir eksiklik de giderilmiş oldu. 

Erkan Albayrakoğlu 16 yaşında iken bir arkadaşı ile birlikte İstanbul'a çalışmaya gitmiş ve o gün iş bulamadıkları için de aç kalmışlardı.

Ancak yolda yürürken gördükleri "Parayla kan alınır" tabelası üzerine kanlarını satarak o gün karınlarını doyurmuşlardı.

İşte o gün Erkan Albayrakoğlu'nun zihninde kurmuş olduğu  " Eğer bir gün Allah bana nasip eder de zengin olursam , yoksul insanların ve parası olmayanların yemek yiyebileceği bir Aşevi kuracağım" düşü , hayali de bu şekilde gerçeğe dönüşmüş oldu.

Günlük 500 kişi ile sınırlı olan Aşevi kapasitesi ileri ki zamanlar da kadirşinaz Hendek Halkımızın destekleri ile daha çok yoksul insanlarımıza ulaşacak bir kapasiteye de sahip olacaktır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , Aşevi, Yoksullara, Sıcak, Yemek, Vermeye, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı