Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 13:16
 
Bakacak Mahallesi
MAHALLELER Haberi


 

Sakarya ili Hendek ilçesi Bakacak Mahallesi , Ordu ilinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. Yazın 600 , kışın ise 100 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Saffet Sarı , Emekli olup Çiftçiliğe devam etmekte ve2 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile Çamlıca Mahallesinde ki okullarda eğitim ve öğretim  görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise ve Üniversite mezunları oranı ise toplamda 50 dir.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 400 ton ile Fındık dır. Mahallede Mısır ve sebzecilik ile Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil yine kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Mahallemizde 40 adet Büyükbaş Hayvan ile Tavukçuluk yine kendi ihtiyaçları için yapılmaktadır.

Gezi ve seyahat imkanları olarak Keremali Yaylası bulunmakta ve Trecking (Doğa Yürüyüşü) ile Kampçılık yapılabilmekte ancak konaklama imkanları ise bulunmamaktadır. Eşsiz bir manzarası olan Bakacak Mahallesi , Seyir Terası ile bir Kayak Tesisi yapılabilmesi durumunda gezi ve spor meraklılarının uğrayabileceği saklı  bir yer olma özelliğini taşıyan bir mahallemizdir.

Mahallemizin  ilçemize uzaklığı 17 km olup seyahat süresi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Mahalle Muhtarı Saffet Sarı ," mahallemizin yolunun dik , virajlı ve heyelan bölgelerinde olması sebebiyle hem oldukça uzun hem de çok güvenli değildir.

Ancak  Kızanlık Mahallesi üzerinden yapılabilecek bir yol ile hem seyahat süresi kısalabilir hem de güvenli ve konforlu bir yol olması sağlanabilir" şeklinde belirtmiştir. Ayrıca mahallede hem telefon hem de internetin yeterince çekmediği ve bu konu da  oldukça sıkıntı yaşadıkları da yine Mahalle Muhtarı tarafından iletilmiştir.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bakacak, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı