Haber Detayı
24 Mart 2021 - Çarşamba 23:41
 
Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
ŞEHİR VE İNSAN Haberi


 

İlçemizde başarıları ve başarılı insanlarımız halkımızın gündemine taşıyabilmek ve onları onurlandırabilmek ve bu tip uygulamaların yaygınlaşabilmesine katkı sağlayabilmek amacıyla İlçemizde ilk olarak bir Başarı Ödülleri organizasyonu yapıldı.

Pandemi sebebiyle sadece ödül alanlar ve ödül takdim edenler olarak sınırlı sayıda katılımcılar ile birlikte Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü  İlçemizin değerli şahsiyetlerinden  , İTÜ Malzeme ve Metalurji Yüksek Mühendisi Sn. Danyal Hergünsel'in yaptığı ve 8 Kategoride düzenlenen Ödül Töreninde , Yöneticilik , Bilim ve Teknoloji , Tarım , Hayvancılık , Spor , Kooperatifcilik , Eğitim ve Meslek alanlarında  Başarı Ödülleri sahiplerine takdim edildi.

Yöneticilik Başarı Ödülü ;

Hendek Yenimahalle Muhtarı Sn. İsmet İskefiyeli , 22.000 nüfuslu mahallemizde Muhtarlık görevini mahalleli vatandaşları ile uyum içerisinde bir çok sorunları gidermiş , Sağlık Ocağının kurulması ve 7 Doktor ile hizmet vermesini sağlamış ve 32.000 imza toplayarak İlçemize bir Fen Lisesi kazandırılması çalışmalarında da bulunmuştur.  Yenimahallenin sorunlarını gidermek ve yaşanabilir çağdaş bir mahalle olma yolunda da geleceğe yönelik olarak ;

- Yenimahalle  Yağmur Suyu Giderinin hayata geçirilmesi

- Bir ilkokul yapılması

- Postane Şubesi açılması

- Mahallenin belli bir yerine Bankamatiklerin kurulması

- 250 Esnafın iş yapabileceği Pazar Yerinin kurulması

- Dolmuşlar için Dönerli Hat olması

gibi çalışmalarından dolayı bu ödüle layık bulunmuştur. Yenimahalle Muhtarı Sn. İsmet İskefiyeli'ye Başarı Ödülünü Eski Hendekspor Antrenörü ve Kızılay Derneği Başkanı Sn. Sami Bağdatlı takdim etmişlerdir.

Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanında hazırlanan "LPG li ve Güvenli" isimli proje 22-27 Eylül tarihleri arasıdna düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020 Çevre ve Enerji Teknolojileri yarışması lise kategorisine başvurarak finale kalmaya hak kazanmış olup ilçemizin bu alanda gurur kaynağı olmuş ve tanıtımına da büyük katkı sağlamışlardır. Bu sebeple bu ödüle layık bulunmuşlardır. Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Sn. Mustafa Gılavuz ve Sn. Umut Hasan Taşkın 'a Başarı Ödülünü ,  İpekyolu Sürücü Kursu ve Sapanca Doğa İnşaat Firma Sahibi Sn.Erol Çetinkala takdim etmişlerdir.

Hendek Kargalı Yeniköy Mahallesi’nde başlayan proje kapsamında çiftçiler,  virüs salgını günlerinde toplamda 65 dönümlük tarım arazisini ihtiyaç sahiplerinin kullanımına bırakmııştı.

Gübre ve tohumunu Hendek Belediyesi, köylü ve hayırsever vatandaşların karşılayacağı 65 dönümlük alana patates, soğan, domates, salatalık ve biber tohumları genci yaşlısı onlarca köylü tarafından ekildi. Bu sebeple Kargalı Yeniköy Muhtarımız Sn. Cemil Çamurlu bu ödüle layık görülmüştür. Kargalı Yeniköy Mahalle Muhtarı Sn. Cemil Çamurlu'ya Başarı Ödülünü ,  Proko yapı adına Bayrak Metal Firma Sahibi Sn. Osman Bayrak  takdim etmişlerdir.

Hendek Esentepe Mahallemizde  , Besi ve Sütçülük alanında yaptığı yatırımlardan dolayı  Bayrak Metal Sahibi Sn. Osman Bayrak bu ödüle layık bulunmuştur. Sn. Osman Bayrak'a Başarı Ödülünü , Marmaravizyon OSGB Firma Sahibi Sn. Atilla Kahraman takdim etmişlerdir.

Hendek İlçemiz Futbolcularından Sn. Hakan Soylu , futbol hayatına Hendekspor altyapıda başladıktan sonra sırasıyla Hendekspor A Takımı , Sapancaspor , Kırşehirspor , Offspor , Akçaabatspor , Aydın Nazilli Belediyespor , Batman Petrolspor ,Sarıyerspor -4,5 yıl oynadı ve takım kaptanlığı yaptı- , Karagümrükspor , tekrar Batman Petrolspor , Hendekspor , Tavşanlı Linyitspor , Ankara TKİ spor futbol takımlarında oynadıktan sonra tekrar memleketine dönüp Hendekspor'a transfer oldu. Futbol hayatında Ziraat Türkiye Kupasında Sarıyer Futbol Takımında iken Beşiktaş ile Karagümrük Futbol Takımında iken ise Mersin İdmanyurdu karşılaşmalarında forma giyerek goller attı ve başarılı maçlar çıkardı. Bu sebeple Sn. Hakan Soylu bu alanda ilçemizin yetiştirdiği ender futbolculardan biri olarak bu ödüle layık bulunmuştur. Sn. Hakan Soylu'ya Başarı Ödülünü , Hendekspor Başkanı Sn. Adil Karabulut takdim etmişlerdir.

Hendek  S.S.Hendek Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi  Kurucu Başkanı olan Sn.Cengiz Varlıca topladığı aidat ile 50 dönüm yer alarak , toplamda Küçük Sanayi Sitesinin alanının 70 dönümüne çıkarılmasını ve İşyeri inşaatlarını da planlanandan 3 yıl önce bitirilmesini sağlamıştır. Eğitimin öneminin farkında olarak da ,  Çıraklık Eğitim Merkezi'nin Küçük Sanayi Sitesine yakın bir yere kurulabilmesini öncülük etmiştir. Bunun yanında ileriye yönelik bir vizyon sahibi de olan Sn. Cengiz Varlıca , merdiven altı işletmelerin , Şehirlerde arttığını ve yeni iş yerlerine ihtiyaç olduğunu ayrıca Belediyecilik anlamında da Şehirlerde ki sorunların da giderilmesine yardımcı olacağı düşüncesi ile , Şehirlerden dışarıda kurulacak olan Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Siteleri -Metalciler , Mobilyacılar ve Marangozlar gibi işletmeler- için gelecek 5 yıllık planları yapmış ve gerekli yerlere ve ilgililere de iletmiştir. Sn. Cengiz Varlıca'ya Başarı Ödülünü , Zirai Donatım Ankara Bölge Müdürlüğü Eski Müşaviri ve Müdürü Sn. Ahmet Aytemiz takdim etmişlerdir.

Eğitim Başarı Ödülü

Geçen yıl halkın dilinde ve gönlünde yer edinen "Bu sevda bu şehre sığmaz" sözü ile Hendek Halkının , "Hendek'te Fen Lisesi İstiyoruz "çağrılarına ve beklentilerine kayıtsız kalmayan Hasan Serdar Baykal , Proje Okul Olarak Fen ve Sosyal Bilimler Liselerinin ilçemize kazandırılmasını sağladı.

Meslek Başarı Ödülü

Hendek İlçemizde bu yıl ilk defa düzenlenen , 2020 Yılı Meslekte Başarı Odülü'ne Gazeteci Hasan Öztürk layık bulundu. Gazetecilik mesleğine Sakarya Yenigün gazetesinde Muhabir olarak başlayan Hasan Öztürk , 41'nci yılında da bu görevine başarılı bir şekilde devam etmekte aynı zamanda da Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başarı, Ödülleri, Sahiplerini, Buldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı