Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 21:09
 
"Bilmeyen ne bilsin bizi , bilenlere selam olsun." , Mehmet Kara - 2
SANAYİ VE TİCARET Haberi


 

"Bilmeyen ne bilsin bizi , bilenlere selam olsun",

Mehmet Kara - 2

 

İlçemizde esnaf kardeşlerimiz için bir vizyon yaratarak , hem onların hemde şehrimizin sanayi ve ticarette gelişebileceğini ifade eden Hendek Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Mehmet Kara sözlerine "Saygın ve değerli esnaf kardeşlerim , dostlarım. Başarılı liderlerin ilk işi, insanların benimseyecekleri bir vizyon yaratmaktır. Ben sizleri boş sözler , boş vaatler için değil , ben sizleri büyük bir vizyon etrafında toplanmaya , birlikte çalışmaya çağırıyorum. Çünkü idealler yıldızlar gibidir, onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik ederler. Ancak bir şeyler yapmak için harekete geçmezseniz vizyon bir rüyadır, vizyon olmadan oturup beklemek ise zaman geçirmektir. Ama bir şeyler yapmak için harekete geçerseniz o zaman sahip olduğunuz vizyonlarınız ile her şeyi yapabilirsiniz " olarak bu şekilde devam etmiştir.

 

Esnaflarımızın yıllardır büyük sorunlarla tek başlarına mücadele etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Mehmet Kara vizyon sahibi olmanın önemini "Sevgili dostlarım , esnaf kardeşlerim , vizyon görülemez olan şeyleri görebilme sanatıdır. Ben sizleri bugüne kadar kimsenin görmediklerini , kimsenin yapmadıklarını birlikte yapmak için , bunları başarmak için buradayım. Çünkü vizyon umuttur , bugünden yarınlara uzanan bir iyimserlik ve insanları heyecanlandıran bir bakış açısıdır. O sebeple aday oldum ve başkan olduğumda da her zaman sizlerin yanınızda olacağım , sizlerin sesi olacağım ve sizlerin umudu olacağım" şeklinde sözleri ile bu şekilde belirtmektedir.

 

 

Bir Kooperatif Başkanı'nın hedefleri olması gerektiğini ise "Sevgili dostlarım hedefi olmayan gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez. Hedefiniz olması içinde bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Çünkü bilgi olmadan hiç bir şey yapamazsınız , ileriye yönelik stratejiler geliştiremezsiniz , saygın ve değerli esnaflarımızın önünü açamazsınız " olarak açıklayan Mehmet Kara sözlerine " Bu sebeple web sayfamızda , ilçemizde hangi sektörde , kaç esnafımız var , üretim kapasiteleri ve yıllık üretim miktarları nelerdir? gibi bilgileri güncel olarak bulunduracağız ve sizlerin görebilmesini sağlayacağız . Bu şekilde yatırım yapmak isteyen esnaflarımız hangi sektörde yatırım yapması gerektiğini görebilecek. Kuracağımız bilgi bankası sistemi ile onlara hangi sektörde yatırım yapmaları gerektiği gibi konularda bilgiler vereceğiz. Bunun içinde Ticaret ve Sanayi odaları ile birlikte Fuarlar ve Gezilerde elde edeceğimiz yatırım imkanlarını da esnaf kardeşlerimizle paylaşıp onların bu alanlara yatırım yapabilmeleri için uygun krediler sağlayarak bu olanakları onlar için oluşturacağız. Bu şekilde hem esnaf kardeşlerimiz yeni iş imkanlarına kavuşacak hem de ilçemizde de sanayi ve ticaretin gelişmesine de önemli katkılar sunacağız" şeklinde devam etmiştir.

 

Esnaf Kefalet Kooperatifinden esnaflarımızın hiç bir ayırım gözetmeksizin aynı şekilde ve eşit şekilde yararlanmalarının önemine değinen Mehmet Kara sözlerine "Sevgili dostlarım , esnaf kardeşlerim , Kooperatifimizin web sayfasını geliştirerek , şeffaf bir yönetim anlayışı içerisinde olacağız. Uygun kredi imkanları nelerdir? Bu kredilerden kimler yararlanabilir ? Bu kredilerden kimler yararlanamaz ? gibi bilgileri web sayfamızda yayınlayarak , bu şekilde esnaflarımızıda bilgilendirilmiş olacağız" olarak devam etmiştir.


 

Esnaf Kefalet Başkanı adayı Mehmet Kara İlçemizdeki esnafların sorunlarını bildiğini belirterek sözlerine "Nakliyeci kooperatiflerinin ve nakliyeci esnaflarımızın sorunlarını biliyorum. Şehir içinde kalan yerlerinin şehir dışına çıkarılması için uygun koşullarda krediler sağlayarak onlara imkanlar yaratacağız. Belediye yetkililerimiz ile görüşerek şehir dışında bir yer tahsisi ile birlikte , içinde servis , market , berber , restaurant ve sosyal tesisi olan bir kampüs şeklinde onlara alanlar yapılmasını sağlayacağız . Onların burada rahat ve konfor içinde çalışabilmeleri ve geleceğe umutla bakabilmeleri için çalışacağız "

 

"Dolmuşçu ve taksici esnaflarımızın da bir çok problemleri bulunmaktadır. Şöforler odası başkanımızla görüşerek , yeni hatlar açılabilmesi için onlara uygun koşullarda kredi imkanı sunacağız. Bu şekilde esnaflarımıza yeni imkanlar yaratarak , hem onların hem de vatandaşlarımızın mağduriyetini önleyeceğiz. Bunun yanında Adapazarına yolcu taşıyan esnaflarımıza da uygun kredi imkanları ile pandemi döneminde yaşadıkları zorlukların giderilmesini sağlayacağız"

 

"İlçemizin bir çok yerinde pazarlar kurulabilmesi için , Hendekli esnaflarımıza, uygun kredilerle yeni iş imkanları yaratacağız. Bu şekilde de vatandaşlarımızın da uygun imkanlarla alışveriş yapabilmesini sağlayacağız"

 

"Esnaf odası başkanımızın onayı ile esnaflarımız ile birlikte bir araya gelerek yeni bir kooperatif şirketi kurarak ve uygun kredi ile belli başlı malzemeleri bu şirket üzerinden alarak , maliyetlerinde indirim yapılmasını sağlayarak büyük şirketlere karşı rekabet güçlerinin artırılmasını sağlayacağız" olarak bu şekilde devam etmiştir.

 

 

İlçemizdeki esnaf kardeşlerimize seslendiğini belirten Mehmet Kara sözlerine "Sevgili dostlarım , esnaf kardeşlerim ,atalarımız bir koltuğa bir karpuz sığar demiştir. Esnaf odası başkanımızın birden çok başkanlık görevleri olması doğru değildir. Hem sağlığı da buna uygun değildir. Bu şekilde birden çok karpuz taşımaya devam ederse , bir gün düşebilir sağlığı bozulabilir yada karpuzları düşürerek onları heba edebilir.O sebeple bir başkan bir karpuz taşımalı , hem sağlığına hem de taşımak istediği karpuzlara zarar vermemelidir. Ben bu sebeple Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanlığına aday oldum. Bu şekilde mevcut başkanımızla uyum içerisinde çalışarak hem ona yardımcı olacağım , hem de onun sağlığını da korumuş olacağım . Bununla birlikte de esnaf kardeşlerimizin dertlerine , sorunlarına çözüm ve yaralarına merhem olacağım." şeklinde devam ettikten sonra da "Ben bu göreve 3 yıl için , 1095 gün için talibim . Bu görevim içerisinde bütün esnaf kardeşlerimi ayırmadan , adil ve adaletli bir şekilde onlara uygun krediler sağlamak için 24 saat çalışacağım. Seçimden seçime değil her gün onlarla birlikte olacağım. Bu süre içerisinde seminerler , toplantılar , yemekler ve sosyal faaliyetler düzenleyeceğim. Bu 3 yıl içerisinde eğer esnaf kardeşlerim benden memnun olmazlarsa onlara söz veriyorum bir daha aday olmayacağım. Bu vesile ile sizlere saygı , sevgi , hürmet ve şükranlarımı sunar , bu kutlu yolda Yüce Rabbimden hepimizin yar ve yardımcısı olmasını niyaz ederim"diyerek sözlerini bu şekilde tamamlamıştır.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "Bilmeyen, ne, bilsin, bizi, ,, bilenlere, selam, olsun.", ,, Mehmet, Kara, -, 2,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı