Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 16:32
 
Çamlıca Mahallesi
MAHALLELER Haberi


 

Sakarya ili Hendek ilçesi Çamlıca Mahallesi , Trabzon , Ordu ve Giresun illerinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. Mahallemiz , Merkez Çamlıca , Haraklı , Erenler ve Camili Mahalleri ile birlikte toplamda 4 mahalleyi birden kapsamakta ve yazın 4000 , kışın ise 3500 kişi yaşamaktadır.

Mahallenin Muhtarı Hasan Tunç , İnşaat İşleri ile Çiftçiliğe devam etmekte ve 2 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , mahallede bulunan İlk ve Ortaokul da eğitim ve öğretim  görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı , Lise Mezunları 60 ve Üniversite mezunları oranı ise 10 dir.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 2000 ton ile Fındık ve yıllık 20.000 ton ile Mısır dır. Mahallede sebzecilik ile Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil yine kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Mahallemizde 3 adet Büyükbaş Hayvan ve 2 adet de Tavuk Çiftlikleri bulunmaktadır.

Mahallemiz zengin su kaynaklarına sahip olduğundan , 11 Mahallenin su ihtiyacını karşılamakta ayrıca 3 adet de Su Fabrikaları bulunmaktadır. Mahalle Muhtarı Hasan Tunç , "Su kaynaklarının olduğu depolarda ki kapakların kilitleri bulunmamaktadır , hem bizim hem de diğer mahallelerde yaşayan insanların sağlığının korunması açısından yetkililer tarafından gerekli önlemler alınmalıdır." şeklinde de bu konuyu en önemli sorunları olarak belirtmişlerdir.

Mahallemizde ki Sağlık Ocağında Doktor ve Ebe her gün olmakta ve ayrıca Eczane ile PTT de bulunmaktadır. Gezi ve seyahat imkanları olarak Keremali Yaylası bulunmakta ve Trecking (Doğa Yürüyüşü) ile Kampçılık yapılabilmekte ancak konaklama imkanları ise bulunmamaktadır.

 Mahallemizin  ilçemize uzaklığı 12 km olup seyahat süresi yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çamlıca, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı