Bu Haberleri Okudunuz Mu ?
Dikmen Mahallesi
Esentepe Mahallesi
Haber Detayı
28 Mart 2021 - Pazar 02:09
 
Çobanyatak Mahallesi
MAHALLELER Haberi


Sakarya ili Hendek ilçesi Çobanyatak Mahallesi , Trabzon İli Vakfıkebir ve Tonya ilçelerinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 350 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Şevki Bak , Ticaret ve Çiftçiliğe devam etmekte ve 1 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile Aşağı Çalıca Mahallesinde ki okullar da eğitim ve öğretim  görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise Mezunları 60 ve Üniversite mezunları oranı ise 20 dur.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 250 ton ile Fındık ile Çamdağı Bölgesi Orman Kesim Kooperatifi ormancılık işleridir. Mahallede Sebzecilik ile Meyvecilik de ticari olarak değil yine kendi ihtiyaçları için üretilmektedir.

Mahallemizde 30 adet büyükbaş hayvan bulunmakta , süt ve süt ürünleri ile tavuk ve yumurtacılık ise kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Ayrıca 2 adet de Tavuk Çiftliği bulunmaktadır. Mahallemizin  ilçemize uzaklığı 15 km olup seyahat süresi yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çobanyatak, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı