Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 02:01
 
Davaya Adanmış Bir Ömür
ŞEHİR VE İNSAN Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi Hendek Belediye Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş

Nihal Atsız'ın  "En büyük kahramanlığı yapsanız bile en küçük karşılığını beklemeyiniz" sözünde olduğu gibi , onurlu ve gururlu duruşuyla ,

Alparslan Türkeş'in " Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin " sözünde de olduğu gibi sorumluluklarının bilincinde ve topluma örnek olacak şekilde  bilgili , mütevazi ve bir şeylere tamah etmeyen devletin ve milletin yararına olacak şekilde hareket eden yapısıyla Milliyetçi Hareket Partisi Hendek İlçe Başkan Yardımcısı ve Hendek Belediye Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş ilçemiz siyasetinde ve halkın gönlünde saygın bir yerde durmaktadır.

Yunus Emre'nin "Kulun gönül gözü görmedikçe, başımızdaki gözün görmesinin bir anlamı yoktur" sözünü hatırlatırcasına davasına gönülden bağlı , Seyyid ahmet Arsavi'nin "Batmayacağına inanarak suya bas, yürür gidersin. Mucize yürüyebilmen değil, inanabilmendir" sözü ile de davasına büyük bir inançla sarılmış ve Ziya Gökalp'in " Vatan ne Türkiye`dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan…" sözünü ülkü edinmiş bir dava adamı ile ilgili bu yazımı da sizlerin görüşlerinize sunuyorum.

Trabzon ili Sürmene ilçesinde 1969 yılında 8 çocuklu bir ailenin 5.çocuğu olarak dünyaya geldi. 2 yaşında iken çocuk felci oldu. 6 yaşında ailesi ile birlikte Hendek ilçesine yerleştiler.

Abisinin ülkü ocakları üyesi olması sebebiyle küçük yaşlardan itibaren ülkücü marşlar ve şiirler dinleyerek büyümüştü. İlk , Orta ve Lise tahsilini Hendekte tamamladı. Önce ülkem ve ülküm diyerek şehrinde ülkücülüğün daha iyi anlaşılabilmesi için şehrinde kalmayı tercih ederek eğitimini feda etmiştir.

1989 yılında İsa Özdoğan başkanlığında kurulan Hendek Bizim ocak derneği kurucu üyesi oldu. 1990 yılında ticaret hayatına başladı ve aynı zamanda da MHP ye üye olarak da daima siyasetin içinde oldu. 1999 yılında MHP ilçe yönetim kurulu üyesi iken Hendek Belediye başkanlığı seçimlerinde 7. sıra adayı ,

Bizim ocak derneğinin Hendek ülkü ocağına devredilmesiyle birlikte de 1993-1996 yılları arasında  Fatih Öztürk'ün başkanı olduğu Yenimahalle ülkü ocakları başkanlığına seçildi. 2003 -2005 yılları arasında da Kartal Türk'ün başkanlığını yaptığı Hendek Ülkü ocağı başkanlığı görevini devraldı. 2009 yılına kadar da çeşitli alanlarda ticaret ile uğraştıktan sonra 2009 yılında da Yenimahalle Muhtar adayı oldu.

2014 yılında MHP 4. sıra adayı olarak Belediye meclis üyesi olarak seçildi. 2019 yılında ise Cumhur İttifakı 2.sıra meclis üyesi olarak hem Sakarya Büyükşehir hemde Hendek Belediyesi Meclis Üyesi olarak da görevlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Yaşar Aygüneş'in oğlu Metehan Aygüneş , Uluslararası Dış ticaret bölümünden mezun oldu ve Almanya'da yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Kızı Aslıhan Aygüneş ise , Karate dalında bir çok Türkiye şampiyonlukları ve yurt dışı dereceleri bulunmakta , 2 kez de Karate Milli Takımı ile birlikte yurt dışında yarışmış ve takım halinde Avrupa Şampiyonu olmuşlardı.

Küçük oğlu Batuhan Aygüneş de ilkokul 2.sınıfa gitmekte ve en çok sevdiği ders ise Matematik olan başarılı bir öğrencidir.

Hobi olarak kitap okumayı çok seven Yaşar Aygüneş evindeki kütüphanesinde binlerce kitapları olan kültürlü ender insanlarımızdan biridir.

Şiirler yazmakta ve 2015 yılından buyana da Haber Hendek gazetesinde de köşe yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca koyu bir Beşiktaş taraftarı olmasına rağmen  , aynı zamanda da şehrinin takımları Sakaryaspor ve Hendekspor'unda iyi bir taraftarıdır.

Bedensel engelli olduğu halde hiç bir engelliler derneğine üye olmadığını belirten Yaşar Aygüneş " Türkiye genelinde nüfüsün 12,5 oranında engelli vatandaşlarımız bulunmaktadır. Bunun ailelerle birlikte seçmen bazında düşündüğümüzde de önemli bir oy potansiyeline sahip olduğumuz görülmektedir.

Ancak Hendek ilçemizde bile birden fazla engelli dernekleri bulunmakta ve bu sebeple engelliler biraya gelememektedirler" şeklinde bunun gerekçesini açıkladıktan sonra da "Yerel yönetimlerde engelliler ile ilgili bir koordinasyon birimi kurulmalı , iletişim ve yardımlar da bu şekilde devlet eliyle yapılmalıdır" olarak da bu konuya ilişkin bir  çözüm önerisini de bu şekilde sunmaktadır.

Alparslan Türkeş'in kitaplarının tamamını okuduğunu ve onun fikirleri ve düşünceleri ile hayatını kendisi içinde bir yaşam biçimi olarak seçtiğini ve onurla ve şerefle de buna devam ettiğini belirtmektedir.

 “Ülkücülük yani idealizm insanların ve insan toplulukların kendileri için varılması mutluluk sağlayacak , varılmasıyla en gelişmiş , en yükselmiş bir durum sağlayacak , bir hayalin düşünülmesi ve insan beyninde tasarlanarak şekillendirilmesidir" olarak Ülkücülüğü Başbuğ Alpaslan Türkeş'in sözleri ile ifade eden Yaşar Aygüneş , Türk Milleti için düşünülen ülküyü yani idealizmi de yine Başbuğ Alpaslan Türkeş'in " Türk milletinin ahlâkta, maneviyatta İnsanlık duygularında en yüksek seviyede bulunması , yaşaması , ilimde ,teknikte dünyanın en ileri gitmiş varlığı hâline gelmesi , ekonomik açıdan kalkınmış ,tarımını modern tekniğe göre geliştirmiş , modern sanayii kurulmuş , refahlı bir toplum hâline gelmesi " sözleri ile açıklamıştır.

" Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak , eğitimlerinizi tamamlamak ,  kitaplar okuyarak kendilerinizi geliştirmek , devletine ve milletine bağlı ve faydalı olacak şekilde çok çalışmanız gerekmektedir şeklinde gençlere tavsiyelerde bulunan Yaşar Aygüneş ayrıca "Gençler Ülkü Ocağımıza gelerek kaynak kitaplardan faydalanabilirler hemde sıcak çayımızdan da içebilirler" sözleri ile de gençlerimizi Hendek Ülkü Ocağına davet etmektedir.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Davaya, Adanmış, Bir, Ömür, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı