Bu Haberleri Okudunuz Mu ?
Esentepe Mahallesi
Göksu Mahallesi
Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 00:52
 
Dereboğazı Mahallesi
MAHALLELER Haberi


 

3000 nüfuslu Dereboğazı Mahallesinin 4 dönemdir Muhtarlığını yapan Yurttan Kuru ,  babası merhum Fuat Kuru 37 sene Muhtarlık yapmıştı. Bakırsan da uzun yıllar çalıştıktan sonra serbest olarak esnaflık yaptı ve daha sonra Hendek Belediyesinde çalıştıktan sonra emekli oldu

.İş hayatının dışında Futbol oynayan Muhtar Yurttan Kuru , sırasıyla Hendek Gençlikspor , Hendekspor , Hendek Esnafspor , Düzce spor , Düzce Hamidye spor ve Sakarya Donatım spor da oynadı. 1984 -1985 sezonunda Amatör Grupta Hendekspor şampiyon olduğu kadrodaydı. Hendekspor 3.lige hak kazanmıştı ancak merhum Başkan Ali Duyar yönetiminin müracatta geç kalındığı için , yerine 2.inciolan Akyazıspor 3.lige çıktı. Evli ve 2 çocuk sahibi olan Muhtar Yurttan Kuru 'nun çocuklarından kızı Gıda Mühendisi , oğlu ise Makine Teknikeri olup özle sektörde çalışmaktadırlar.

Muhtar Yurttan Kuru , bir Dolmuş Hattı , E5 kenarında ki boş alana bir çocuk parkı  gibi projelerinin bulunduğunu ve ilgili yerlere iletildiğini ve takip etmekte olduklarını belirtti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Dereboğazı, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı