Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 00:40
 
Göksu Mahallesi
MAHALLELER Haberi


 

Sakarya ili Hendek ilçesi Göksu Mahallesi , Trabzon ili Vakfıkebir ve Tonya ilçesinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 500 kişinin yaşadığı mahallenin , kış aylarında yaklaşık yarısı ilçemizde ikamet etmektedir. Emekli olan Mahallenin Muhtarı İsmail Gülmez , çiftçiliğe devam etmekte ve iki dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , Yeniyayla Mahallesindeki İlk ve Ortaokul da eğitim ve öğretim görmektedir. Mahallenin çocuklarının Eğitimde başarısı ise lise mezunu oranı 90 ve üniversite mezunu oranı ise 20 şeklindedir.

Köyün gelir kaynağı yıllık 750 ton ile Fındıktır. Bunun yanında Patates , Mısır , Yulaf , Fasulye , Marul , Yeşil Soğan , Domates , Salatalık , Meyvecilik olarak da Kestane , Ceviz , Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil , kendi ihtiyaçları için ekilmekte ve tüketilmektedir. Mahallemizde 100 baş büyükbaş hayvan bulunmakta ve süt ve süt ürünleri kendi ihtiyaçları için üretilmekte ve çok az kısmı süt toplayıcılarına verilmektedir. Gezi ve seyahat imkanları olarak , Trecking (Doğa Yürüyüşü ) yapılabilmesi mümkün olabilmekte , ancak dışarıdan gelecekler için gezi ve konaklama imkanı olmadığından sadece günübirlik gezi şeklinde yapılabilmektedir. Şehre uzaklığı 26 km olup seyahat süresi yaklaşık yarım saat sürmektedir.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Göksu, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı