Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 23:59
 
Güldibi Mahallesi
MAHALLELER Haberi


 

Sakarya ili Hendek ilçesi Güldibi Mahallesi , Artvin ilinden gelen Gürcülerin çoğunluğunun yaşadığı , Şevketiye ve Merkez Güldibi olan bir mahallemizdir.

Yazın 700 , kışın ise 250 kişinin yaşadığı ,  Mahallenin Muhtarı Kazım Taşkın , Emekli ve Çiftçilik ile uğraşmakta ve  3 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile mahallemizde ki İlkokul da ve Beylice Mahallesinde ki Orta okul da eğitim ve öğretim  görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise mezunları 80 , Üniversite mezunları ise 30 dur.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 200 ton ile Fındık dır. Mahallede Mısır ve sebzecilik ile  Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Mahallemizde 60 adet büyükbaş hayvan bulunmakta ve süt ve süt ürünleri kendi ihtiyaçları için üretilmekte ve çok az kısmı süt toplayıcılarına verilmektedir.

Ayrıca  Tavukçuluk da yine kendi ihtiyaçları için yapılmaktadır.  Mahallemizin  ilçemize uzaklığı 8 km olup seyahat süresi yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Güldibi, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı