Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 23:43
 
Hacimbey Mahallesi
MAHALLELER Haberi


 

Sakarya ili Hendek ilçesi Hacımbey Mahallesi , Ordu ilinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 500 kişinin yaşadığı mahallenin , Mahallenin Muhtarı Ömer Demir , çiftçiliğe devam etmekte ve 4 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile Beylice Mahallesinde ki okulda eğitim ve öğretim görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise mezunları 100 , Üniversite mezunları ise 1 dir.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 150 ton ile Fındık olup , ayrıca Mahallede yaşayanların çoğunluğu ilçemizde İnşaat işlerinde çalışmaktadır. Mahallede arıtma ve yeterince su olmadığı için bahçe ve sebzecilik istenildiği gibi yapılamamaktadır. Mahalle halkı tarafından kendi imkanları ile yapılan baraj ile  200 dönümlük arazideki yeni dikilen cevizlerin su ihtiyacı giderilmektedir. Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil , kendi ihtiyaçları için üretilmekte ve tüketilmektedir.

Mahallemizde 180 adet büyükbaş hayvan bulunmakta ve süt ve süt ürünleri kendi ihtiyaçları için üretilmekte ve çok az kısmı süt toplayıcılarına verilmektedir. Ayrıca 1 adet de Koyun Üretim Çiftliği de bulunmakta ancak şu anda üretim yapmamaktadır.  Mahallemizin  ilçemize uzaklığı 3 km olup seyahat süresi yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hacimbey, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı