Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 23:33
 
Hallaçköy Mahallesi
MAHALLELER Haberi


Sakarya ili Hendek ilçesi Hallaçköy Mahallesi , Muhacirlerin-Bulgaristan göçmenleri- çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 110 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Hayrettin Duran , Ticaret ve Çiftçiliğe devam etmekte ve 1 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile Aşağı Çalıca Mahallesinde ki okullar da eğitim ve öğretim  görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise Mezunları 60 ve Üniversite mezunları oranı ise 10 dur.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 600 ton ile Fındık ile yıllık 350 ton Mısır ve Slaj dır. Mahallede Sebzecilik ile Meyvecilik de ticari olarak değil yine kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Mahallemizde 130 adet büyükbaş hayvan bulunmakta , süt ve süt ürünleri ile tavuk ve yumurtacılık ise kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Ayrıca 10 adet de Tavuk Çiftliği bulunmaktadır.Mahallemizin  ilçemize uzaklığı 9 km olup seyahat süresi yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Seyahat imkanları olarak Adapazarı'na her saat , Hendek'e ise sadece salı günleri Dolmuş bulunmaktadır.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hallaçköy, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı