Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 23:29
 
Hamitli Mahallesi
MAHALLELER Haberi


 

Sakarya ili Hendek ilçesi Hamitli Mahallesi , Artvin İlinden gelen Gürcüler ile Karadeniz İllerinden-Rize ve Trabzon- gelenler ile Muhacirlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 650 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Mecit Denizci , SSK'dan Emekli ve Çiftçiliğe devam etmekte ve 3 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki  çocuklar , Mahallede ki İlkokul da eğitim ve öğretim  görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise Mezunları 70 ve Üniversite mezunları oranı ise 10 dir.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 20 ton Fındık ile 20 ton Mısır dır. Mahallede Sebzecilik ile Meyvecilik de ticari olarak değil yine kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Mahallemizde 350 adet büyükbaş hayvan ile hayvancılık , kurbanlık ve süt ve süt ürünleri olarak kendi ihtiyaçları için ayrıca da ticari olarak yapılmaktadır. Bunun yanında  2 adet de Tavuk ve Yumurtacılık Üretim Çiftliği bulunmaktadır. Mahallemizin  İlçemize uzaklığı 6 km olup seyahat süresi yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hamitli, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı