Haber Detayı
11 Eylül 2021 - Cumartesi 15:10
 
İlçemizde İlk Ve Tek Kız Futbol Takımı Kuruldu
Haberi


Devlet memuru bir babalı 5 çocuklu bir ailenin 2.ci çocuğu olarak 1962 yılında İstanbul'da doğdu.Lise mezunu olan İbrahim Baysal , futbol hayatına Davutpaşa altyapıda başladı. Sonra sırasıyla ; Zeytinburnu , Bakırköy ve Karagümrük futbol külüplerinde amatör olarak spor hayatına devam etti. Askerlik görevi sırasında Siirtspor da oynadı. Daha sonraları ise Tekirdağspor ve Hendek Esnaf spor da 5 yıl oynadı. Sakatlık sonucu futbol hayatına bir süre ara veren İbrahim Baysal , sırasıyla Yığılcaspor ve Cumayerispor da ve Hendek Gençlik spor da antrenörlük yaptı. Ayrıca Hendek Gençlik spor'un da Bal Ligine çıkmasını sağladı.

Evli ve 1 çocuk sahibi olan Hendek Fenerbahçe Futbol Okulu Başkanı ve Antrenörü İbrahim Baysal , belli bir süre daha  Alibeyköyspor , Gölcük Gücü spor, Kazimiyespor  ve Hendek Gençlikspor da oynadıktan sonra da jübile yaparak futbol hayatını sonlandırmış oldu. 1996 yılında Hendek'te Efsane Futbol Okulunu ve 2016 yılında da Hendek Fenerbahçe Futbol Okulunu kurdu. 2016 yılında Hendek Fenerbahçe Futbol Okulu takımının U10 liginde 2.ci , 2017 yılında ise Şampiyon olmasını sağladı. Hendek Fenerbahçe Futbol Okulundan , Fenerbahçe altyapısına Türkay Akın (2007), Muzaffer Çamural (2005) , Boluspor altyapısına İbrahim (2007), Bursaspor altyapısına Enfal Ak (2008) ,Ankaragücü altyapısına Mustafa Tanrıverdi (2010) gibi futbol külüplerine oyuncu verilmesini sağladığı belirten İbrahim Baysal , ayrıca Toprak Demir Demirel gibi bazı oyuncularının da Fenerbahçe Futbol Kulübü tarafından izlenmekte olduğunu da bu şekilde eklemiş oldu.

Fenerbahçe Futbol Okulunda , teknik eğitimlerde verildiğini " Futbol Hakemi getirtip eğitimlerde oyuncularımıza futbol kuralları anlatılmaktadır" şeklinde ifade eden Başkan ve Antrenör İbrahim Baysal oyuncularımıza ayrıca ücretsiz olarak da Matematik ve İngilizce eğitimleri de verilmekte olduğunu da bu şekilde belirtmektedir.

Hendek Fenerbahçe Futbol Okulunda , Basketbol ve Folklor kursları da düzenlendiğini ifade eden İbrahim Baysal " Çocuklarımızın okul dışında da zamanlarını değerlendirerek , onların aynı zamanda kötü alışkanlıklar edinmelerini de önlemeye çalışmaktayız" olarak da yaptığı faaliyetleri de bu şekilde açıklamaktadır.

Hendek'te ilk ve tek olarak Fenerbahçe Kız Futbol Takımı kurduklarını belirten İbrahim Baysal " Şu anda 6 adet kız çocuğumuz okula başlamıştır. İleriki zamanlarda bu sayıların artmasını beklemekteyiz" şeklinde açıklamalarda bulunduktan sonra da " Velilerimiz çocuklarını okulumuza göndersinler. Yada başka spor okulları da olabilir. Bu şekilde çocuklarımız boş zamanlarını değerlendirerek , onların kötü alışkanlıklarla uğraşmasını da hep beraber bu şekilde önleyebiliriz" olarak da anne babalara da mesajlarını bu şekilde iletmektedir.

Hendek'te spor altyapılarında büyük eksiklikler olduğunu ifade eden İbrahim Baysal "Hendek'te bütün spor külüpleri için altyapılara destek verilmeli ve tesisler kurulmalıdır. Bunlar yeşil sahalar yada halı sahalar şeklinde de olabilir. Bu şekilde Hendek bir Futbolcu yada sporcu fabrikası olabilir. Çünkü çok yetenekli oyuncularımız var. Ancak altyapı eksikliği ve finansal destekler olmaması gibi sebepler yüzünden bu çocuklarımız heba olmaktadır. Bu sebeple ilçemizin yetkililerinden ve iş insanlarından sporun hangi dalı olursa olsun yeterli ve gerekli destekleri vermelerini rica ediyor ve bekliyoruz" olarak da ileriye yönelik düşüncelerini ve taleplerini de bu şekilde ifade etmiş olmaktadır.

 

Hendek Fenerbahçe Futbol Okulu  ile yaptığım röpörtajları 6 Eylül 2021 tarihli Facebook Hendek Vizyon Tv'de Kayhan Şafak'la Şehir Vizyonları programımda izleyebilirsiniz...

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İlçemizde, İlk, Ve, Tek, Kız, Futbol, Takımı, Kuruldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı