Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 00:55
 
Meslekler , Bilgisayarlı Muhasebe ve İşletme Yönetimi
ŞEHİR VE İNSAN Haberi


MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı

Bu yazıyı yazmaya çalışırken Aristoteles'in retoriği zihnimde belirmişti. Görüşme esnasında Burhan Namlı'nın , Platon'un " Konuşma, insanın aklını kullanma sanatıdır"  sözünü hatırlatırcasına kelimeleri nasıl özenle seçtiğini ve nasıl ustaca kullandığını görmüş ve Aristoteles'in " Hiç kimse rastlantıyla ya da onun aracılığıyla doğru ve akıllı olamaz" sözünün anlamını " Hiç kimse hak etmediği bir yerde değildir " olarak burada bulduğunu düşünmüştüm.

Fikirleri ve Yaşam Felsefesi ise  , Platon'un " Çoğu insanlar her şeye çabuk inanıp güvenirler ve güvenip inandıkları şeylerden çabucak vazgeçebilirler. Bazı insanlar ise bazı şeylere belli bir sürede inanıp güvenirler ve bu onların hayatı olur" sözü ile bir adanmışlık , Aristoteles'in " Erdem ve kabiliyet yönünden üstün olan kimselerin arkasından gitmek ve onlara uymak doğrudur" sözü ile bir Liderlik ve Platon'un " İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür" sözü ile de bir olgunluk ve bir mütevazilik olarak kendini o şekilde göstermişti.

Bu düşüncelerimle  , Burhan Namlı' yı ilçemizin yetiştirdiği değerlerimizden biri olarak , sizlere daha yakından tanıtabilmek amacıyla bu yazımla birlikte görüşlerinize sunuyorum.

Babası bir bankada aşçı olarak çalışan 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olarak 1972 yılında İstanbul'da doğdu.

İlkokulu İstanbul'da okuduktan sonra Akyazı da 4 yıl Hafızlık okudu. Daha sonra tekrar ortaokula başladı ve bitirdikten sonra da Lisenin ilk 2 yılını İstanbul' da Fikirtepe Lisesinde , son iki yılını ise babasının emekli olması ve çocuklarının İstanbul'dan çok uzak kalmamalarını sağlamak amacıyla , ailesinin verdiği kararla Kocaeli' ye yerleşmeleri neticesinde Kocaeli Ticaret Lisesinde tamamladı.

 Aynı zamanda profesyonel olarak futbol da oynayan Burhan Namlı , ilk olarak Fenerbahçe altyapıda oynadı. Ancak Beşiktaşspor'un Fenerbahçespor'u yendiği maçtan sonra Fenerbahçe altyapı idmanında arkadaşlarıyla Beşiktaş lehine tezahürat yaparak şakalaşması sonucu antrenör tarafından Fenerbahçe Futbol kulübünden atılmıştı.Çünkü o bir Beşiktaşlıydı ve içindeki Beşiktaşlılık sevgisini ise gizleyememişti.

Beşiktaşspor' lu olmasını ise " Babam daha 12'li yaşlarda bir kaç arkadaşlarıyla birlikte ve cebinde sadece 2,5 Lira  ile evden ayrılıp çalışmak üzere Tren ile İstanbul'a giderken , Trende Kondüktör biletlerini istiyor ve  biletleri olmadığını öğrenince onlara  , Beşiktaş Fenerbahçe maçına mı gidiyorsunuz diye soruyor . Babam ile arkadaşları da evet cevabını verdiklerinde kondüktör onlardan bilet parası almıyor. O günden sonra Beşiktaşspor'u hiç bir şekilde bilmeyen babam artık Beşiktaşspor' lu oluyor ve bizde Babadan oğula gelen bir gelenek olarak bu şekilde Beşiktaşspor' lu olmuş olduk" şeklinde açıkladı. Baba İshak Namlı'yı da rahmetle anıyoruz.Futbol hayatına ise Hendek Akovaspor da 4 yıl devam eden Burhan Namlı çapraz bağlarının kopması sonucu ciddi bir sakatlık geçirerek futbolu bırakmak zorunda da kalmıştı.

Daha sonra üniversite eğitimine devam ederek , Bilgisayarlı Muhasebe ile İşletme Yönetimi bölümlerinden mezun olan Burhan Namlı , Hendek'te özel sektörde uzun süre çalıştıktan sonra Kayınbiraderinin işyerinde Muhasebe ve Finans Müdürü olarak da iş hayatına devam etmektedir. İş dışı zamanlarda ise Kitap  Okumakta ve hobi olarak da olta Balıkçılığı ile ilgilenmektedir. 

Evli ve 3 erkek çocuk babası olan Burhan Namlı , Çocuklara ve Gençlere  ise " Eğitimlerini iyi bir şekilde tamamlamak , kitaplar okuyarak kendilerini geliştirmek , kötü alışkanlıklardan uzak durmak , ilçesine , Şehrine değer katacak ve katkı sağlayacak insanlardan biri olmak "şeklinde tavsiye ve düşüncelerini de iletmektedir.

Bilgisayarlı Muhasebe Uzmanlığını  " Bilgisayarlı Muhasebe Uzmanı , Muhasebecilik mesleğinin gerektirdiği, ticari işletmelerin faaliyetlerine ait belgelerin tasnif, kayıt, dosyalama ve arşivleme işlemlerini bilgisayar ortamında yapma yeterliklerine sahip olan nitelikli kişidir " şeklinde açıklayan Burhan Namlı ,İşletme Yönetimini de "İşletme yönetimi , kamu veya özel sektör içerisinde bulunan büyük ve küçük işletmeler için finans ve yönetim ile bir şirketi daha kazançlı ve yönetimsel açıdan daha güçlü bir hale getirmeyi sağlarlar ve bunun yanında İşletme Yönetiminden mezun olan ve iş hayatına atılan mezunlar gelecek hayatlarında yöneticilikten, pazarlamaya kadar birçok pozisyonda çalışabilirler" şeklinde ifade ederek bu mesleği seçmek isteyen gençlere de tavsiye etmektedir.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Meslekler, ,, Bilgisayarlı, Muhasebe, , ve, İşletme, Yönetimi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı