Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 18:34
 
O Bir Duayen Gazeteci , Meslekte 41. Yıl
ŞEHİR VE İNSAN Haberi


Gazeteci Hasan Öztürk

Babası İnşaat İşleri ile uğraşan Annesi ise  TEKEL Kurumun da  çalışan  4 çocuklu bir ailede doğdu. Hendek'te , İlk ve Orta Okulu tamamladıktan sonra , Liseye ve aynı zamanda Hendek Esnaf Spor 'da da futbol oynamaya başladı.

Ancak Lise son sınıfta iken önemli bir rahatsızlık geçirdi ve okul hayatına belli bir süre ara verdi , ancak spor hayatı ise artık bitmişti. Hayalide ileride Pilot olmaktı ancak rahatsızlığı buna engel olmuştu. Bu sebeple iş hayatına Hendek 'te Foto Metin'de başladı. Askerlik görevinden sonra ise Fotoğrafçılık üzerine kendi işyerini açtı.

Bu arada Sakarya Yeni Gün Gazetesinde de muhabirliğe başlamıştı ve 41 yıldır da aralıksız olarak başarılı bir şekilde halen görevine devam etmekte bunun yanında da İhlas Haber Ajansı Hendek Temsilciliğini de yapmaktadır.Araştırmayı ve okumayı seven Hasan Öztürk aynı zamanda Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de başarılı bir şekilde yürütmektedir.

Gazetecilik mesleği ile ilgili olarak , "Gazeteci  , hiç bir etki altına girmeyecek şekilde kişiliğini değiştirmeden korumalı ve hiç bir tarafta olmadan özgürce sadece mesleğini yapmalıdır. Bunun yanında gerçekleri araştırmadan , doğrulayamadığı bilgiler ile de gazetecilik yapmaya çalışmamalıdır. " şeklinde tanımlayan Hasan Öztürk , bunlara ilave olarak da " Gazeteci , sosyal ilişkileri güçlü olan , kuracağı ilişkilerde kısa vadeli değil uzun vadeli düşünen ,  kırmadan , dökmeden , gezerek ve yerinde bilgi alarak  sadece gerçeği aktaracak şekilde  habercilik yapmalıdır " şeklinde de belirterek bu mesleği seçmek isteyen gençlere de  tavsiye etmektedir.

Gazeteci Hasan Öztürk İlçemizde ilk defa düzenlenen başarı ödülleri organizasyonunda halkımızın teveccühü ile 200 yılı Melekte Başarı Ödülü ile takdir edilmişlerdir. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: O, Bir, Duayen, Gazeteci, ,, Meslekte, 41., Yıl,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı