Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 00:38
 
Uzuncaorman Mahallesi
MAHALLELER Haberi


 

Sakarya ili Hendek ilçesi Uzuncaorman Mahallesi , Gürcüler , Abazalar , Çerkezler , Muhacirler , Karadeniz - Gümüşhane , Rize ve Trabzon- ile Erzurum ve Doğu İllerinden gelenlerin yaşadığı bir mahallemizdir.

1500 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Mehmet Civelek , SSK'dan Emekli ve Çiftçiliğe devam etmekte ve 3 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki  çocuklar , Kargalı Hanbaba , Yayalar , ve Hamitli Mahallelerindeki çocuklar ile birlikte Mahallede ki İlkokul ve Ortaokul da eğitim ve öğretim  görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise Mezunları 100 ve Üniversite mezunları oranı ise 40 dır.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 100 ton Fındık dır. Ayrıca 600 adet Büyükbaş hayvancılık yapılmakta ,  1 adet de Tavuk Çiftliği ile birlikte  1 adet At Çiftliği , 1 adet Köpek Eğitim Çiftliği de bulunmaktadır. Mahallede Sebzecilik ile Meyvecilik de ticari olarak değil yine kendi ihtiyaçları için üretilmektedir.

Ayrıca Fidecilik ve Searacılık da yapılmaktadır. Mahalle Muhtarı Mehmet Civelek'in çabalarıyla Mahallemizde bir Kütüphane bulunmakta ve Kamera Sistemiyle güvenli bir mahalle olma özelliğini de taşımaktadır.

Mahallemizin  İlçemize uzaklığı 9 km olup seyahat süresi yaklaşık 14 dakika sürmektedir.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Uzuncaorman, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı