Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 23:54
 
Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli
MAHALLELER Haberi


1957 yılında Hendek Yeşilvadi Mahallesinde doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra askerlik görevine kadar çeşitli işlerde çalıştı. Vatani görevini tamamladıktan sonra , Hendek'te Eski Belediye Başkanlarımızdan Sn.Zeki Cömer'tin Mobilya Mağazasında ve Tamsan Fabrikasında çalıştıktan sonra Bakırsan Firmasında işe başladı veburada uzun yıllar-12 yıl- çalıştı ve aynı zamanda Türk Metal Sendikasının İşçi Temsilciliği görevini de yaptı. Daha sonra Türk Metal Sendikası Sakarya Şubesinde Teşkilatlandırma Sekreteri olarak 22 yıl çalıştı. 2008 yılında Emekli oldu.

Yenimahalle Ercan Cami Dernek Başkanlığı görevini yürüttü ve 2011 yılında Eşi ile birlikte Hac Vazifesini yerine getirdi. Sosyal ilişkileri güçlü olan İsmet İskefiyelimahalledeki halkın talepleri ve teşvikleri neticesinde 2014 yılında Yenimahalle Muhtarlık seçimlerinde adaylığını koydu ve halkın 85' inin oyuyla Yenimahalle Muhtarı seçildi ve 2 dönemdir de bu görevini başarılı bir şekilde yürütmektedir.Bunun yanında 2015-2017 yıllarında da Hendek Muhtarlar Derneği Kurucu Başkanlığını yapmıştır.

Zayıf ve mağdurların yanında yer almayı ve her zaman her şeyin doğrusandan yana olmayı bir yaşam Felsefesi edinen İsmet İskefiyeli ikili ilişkilerde ki başarısı ile de insanların işlerini çözmek için bıkıp usanmadan her yere gerektiğinde de en üst makamlara da ulaşabilmesini de ustalıkla yapabilmektedir.

22.000 nüfuslu Yenimahalle Muhtarlık görevini mahalleli vatandaşları ile uyum içerisinde içerisinde bir çok sorunları gidermiş , Sağlık Ocağının kurulması ve 7 Doktor ile hizmet vermesini sağlamış ve 32.000 imza toplayarak İlçemize bir Fen Lisesi kazandırılması çalışmalarında da bulunmuştur.Yenimahallenin sorunlarını gidermek ve yaşanabilir çağdaş bir mahalle olma yolunda da geleceğe yönelik olarak ;

- YenimahalleYağmur Suyu Giderinin hayata geçirilmesi

- Bir ilkokul yapılması

- Postane Şubesi açılması

- Mahallenin belli bir yerine Bankamatiklerin kurulması

- 250 Esnafın iş yapabileceği Pazar Yerinin kurulması

- Dolmuşlar için Dönerli Hat olması

gibi düşüncelerine ait gerekliplanları hazırlamış , gerekli çalışmaları yapmış ve ilgili yerlere iletilmesini sağlamıştır.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yenimahalle, Muhtarı, İsmet, İskefiyeli,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı