Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 23:16
 
Yukarı Hüseyinşeyh Mahallesi
MAHALLELER Haberi


Sakarya ili Hendek ilçesi Yukarı Hüseyin Şeyh Mahallesi , Trabzon İli Akçaabat , Yomra , Maçka ilçeleri ile Artvin İlinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemidir.

700 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Muammer Kaynak Küçük Sanayi Sitesinde Esnaflıktan emekli ve çiftçiliğe devam etmekte ve 1 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile Şehit Mahmut Bey ve Atike Hanım ve Nuriye Mahallesinde ki okullar da eğitim ve öğretim  görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise ve Üniversite mezunları 90 dır.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 750 ton ile Fındık dır. Mahallede oturanların 80'i fabrikalarda çalışmaktadır. Mahallede Mısır  ve sebzecilik ile Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil , kendi ihtiyaçları için üretilmektedir.

Mahallemizde 150 adet büyükbaş hayvan ve 20 adet de küçükbaş hayvan bulunmakta ve süt ve süt ürünleri kendi ihtiyaçları için üretilmekte ve çok az kısmı süt toplayıcılarına verilmektedir. Ayrıca 1 adet de Tavuk Çiftliği bulunmaktadır.

Mahallemizin  ilçemize uzaklığı 2 km olup seyahat süresi yaklaşık 5 dakika sürmektedir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yukarı, Hüseyinşeyh, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı